Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha (napsali jste nám):

10. 10. 2012

 Dobrý den, vítám Vás na webových stránkách obce! Sem můžete vkládat svoje vlastní příspěvky, doufám že Vaše příspěvky budou podnětné, slušné a čtivé i pro ostatní obyvatele naší obce a pro všechny náhodné návštěvníky. Máte-li nějaké zajímavé fotografie či náměty, jak web obohatit, můžete je zaslat mailem na níže uvedenou e-mailovou adresu, nebo můžete fotografie přinést na flashdisku. Doufám, že s Vaší pomocí budou stránky obce Budyně zajímavé a stále aktuální!

Majka - marie.krasova(zavinac)centrum.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Znečištěná komunikace

(Rasl, 29. 1. 2018 17:42)

Dobrý den, jak dlouho se ještě budeme muset brodit blátem na komunikaci podél kovárny? Jak dlouho zde ještě budou místní zemědělci tuto a další komunikaci znečišťovat?

Rodina

(Dagmar Šromová, 8. 2. 2014 23:18)

Dobrý den, moc rádi jezdíme s rodinou do nádherné Budyně. Máme tam hodně příbuzných a dokonce začínám dělat rodokmen, protože Václav Hucek - zakladatel Bertiných lázní, je také naším předkem. Je to moc zajímavé, neboť Hucků je strašně moc. Moje maminka má 85 let a jako maladá jezdila do Budyně hodně často. Naposledy jsme u vás byli v říjnu 2013. Na jaře přijedeme určitě zase. Také se chystám do lázní a asi si vyberu jak jinak, než Bertiny.
Dagmar Šromová, Olomouc - srm.d@seznam.cz

Re: Rodina

(Majka, 9. 2. 2014 11:51)

Děkujeme za milý příspěvek, a budeme se těšit na Vaši návštěvu. Jsme zvědavi i na rodokmen.

dotaz na slavného rodáka

(Zdenka Hucková, 26. 8. 2013 15:08)

Dobrý den,
z literatury jsem se dočetla, že osobní lékař Rudolfa II, Jakub Hořčický z Tepence, byl rodákem z malé jihočeské vesničky Budyně.
Narodil se v mnohačetné chudé rodině a byl poslán do Českého Krumlova jako pomocný kuchtík do jezuitského semináře. Tam si ho povšiml tamní lékárník a dopomohl mu ke studiu nejprve u tamních jezuitů, později v Klementinu. Za svou zázračnou medicínu Aqua Sinapis dostal od Rudolfa II šlechtický titul. Jde o vaši Budyni? Našlo by se o této osobnosti něco ve vašich matričních knihách? Součástí které farnosti byla v 16. století vaše Budyně?

Děkuji za odpověď na adresu: zhuckova@cag.cz

Pozdrav do Budyne

(Michal Korbel, 31. 7. 2013 13:08)

Jakožto bývaly obyvatel Budyne a kamarad spousty z vás Vám oznamují, že jsem se stal 31.5.2013 novopečený tatinkem, mám krasnou dcerku Elišku a uz se moc těším az Vám ji přivezu ukázat.

Michal Korbel (Pražák) :-)

Re: Pozdrav do Budyne

(Majka, 21. 8. 2013 10:44)

Gratulujeme k Elišce a přijeďte se s ní podívat na naši pouť v sobotu 28.9.2013. Jistě to bude zajímavé! Odpoledne bývá nějaké divadlo, také točené pivo, velcí i malí si tu užijí. Program tu bude včas uveřejněn.